Chevrolet Tahoe III – Seattle Police Department (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Seattle Police Department (SPD) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie miasta Seattle – największego miasta stanu Waszyngton. SPD ma jurysdykcję na terenie całego miasta za wyjątkiem kampusu University of Washington, który posiada własną policję. Formacja dysponuje jednostką SWAT oraz pierwszą w USA jednostką rowerową. W formacji służy obecnie ok. 1300 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała: przemalowanie wnętrza, pomalowanie kokpitu i boczków drzwi, wymianę belki świetlnej, nałożenie kalkomanii na szyby i nadwozie oraz dołożenie tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *