Volkswagen Touareg – Polizei (Niemcy)

Volkswagen Touareg pierwszej generacji to samochód typu SUV klasy wyższej, produkowany w latach 2002-2010. W 2006 Touareg przeszedł facelifting. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 219 do 450 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 174 do 250 KM. Pojazd powstał we współpracy z Porsche, które na tej samej płycie podłogowej zbudowało model Cayenne.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany zestaw z przyczepą do przewozu koni został wyprodukowany przez firmę Minichamps, a jego skala to 1:43. Przyczepa jest otwierana, natomiast samochód nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *