Ford Crown Victoria – Detroit Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Detroit Police Department (DPD) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji miejskiej na terenie miasta Detroit – największego miasta stanu Michigan. W ramach formacji funkcjonuje 12 jednostek terenowych, w których służbę pełni łącznie ok. 2200 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie elementów wnętrza, lusterek zewnętrznych i felg oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *