Mercedes-Benz Atego 1627 III/Rosenbauer/Metz – Service Départemental d’incendie et de Secours de Haute-Garonne (Francja)

Mercedes-Benz Atego trzeciej generacji to rodzina dużych samochodów ciężarowych, produkowana od 2013. Są to uniwersalne pojazdy, produkowane w różnych rozstawach osi (od 3020 do 6260 mm) oraz konfiguracjach. Atego dostępne jest z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 154 do 295 KM. Skrzynia biegów może być mechaniczna lub automatyczna.

Rosenbauer to austriacka spółka istniejąca od 1866, zajmująca się produkcją sprzętu dla straży pożarnej oraz pojazdów specjalnych (głównie gaśniczych). Jest to jedna z trzech największych tego typu firm na świecie. Swoją szeroką gamę pojazdów i sprzętu pożarniczego produkuje na trzech kontynentach, zgodnie z normami europejskimi i amerykańskimi.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Service départemental d’incendie et de secours de Haute-Garonne to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Haute-Garonne (Górna Garonna). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 31.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez włoskie wydawnictwo Centauria w serii modeli „Pompieri” jako numer 19. Model wyposażony jest w rozsuwaną drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *