Peugeot Rifter – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot Rifter to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany od 2018. Model stanowi osobową odmianę Peugeota Partnera trzeciej generacji. Samochód oferowany jest jako trzy- oraz pięciodrzwiowy kombivan. Auto dostępne jest z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 110 do 131 KM, silnikami wysokoprężnymi o mocy od 55 do 136 KM oraz ze 136-konną jednostką elektryczną. Skrzynia biegów jest manualna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *