Renault Estafette – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Estafette to lekki samochód dostawczy produkowany w latach 1959-1980 (w Meksyku do 1986). Auto to produkowano w wielu rodzajach nadwozia. Oferowano je z trzema benzynowymi silnikami o mocy od 32 do 54 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, manualna, a napęd przenoszony był na przednie koła. Następcą modelu Estafette został Renault Trafic.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Utilitaires Renault” jako numer 11. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. Model sprzedawany jest w zestawie z fotoradarem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *