Peugeot Partner I – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot Partner pierwszej generacji to samochód osobowo-dostawczy typu kombivan klasy kompaktowej, produkowany w latach 1996-2010. W 2002 model poddany został liftingowi. Auto oferowane było jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan, trzydrzwiowy furgon oraz dwudrzwiowy pickup. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 60 do 109 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 90 KM. Skrzynia biegów była pięciostopniowa, manualna, a napęd przekazywany był na oś przednią. Peugeot Partner stanowił model bliźniaczy do Citroëna Berlingo.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *