Ford Focus Mk II – Magyar Gyermekmentő Alapítvány (Węgry)

Ford Focus drugiej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2004-2011. W 2007 samochód przeszedł facelifting. Auto oferowane było z silnikami benzynowymi o mocy od 80 do 350 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 136 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na przednią oś. Samochód produkowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe-cabrio.

Magyar Gyermekmentő Alapítvány to węgierska organizacja non-profit, której misją jest zapewnienie szybkiej i fachowej pomocy pediatrycznej na terenie Węgier. Ściśle współpracuje ona z Országos Mentőszolgálat, z którym utworzyła pediatryczne pogotowie ratunkowe, dysponowane z numeru ogólnego. Fundacja prowadzi również działalność edukacyjną. Kładzie duży nacisk na jak najszersze rozpowszechnianie wiedzy z zakresu zapobiegania wypadkom i pierwszej pomocy. Regularnie organizuje bezpłatne szkolenia dla laików i profesjonalistów na terenie całego kraju.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *