Renault Express I – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Express pierwszej generacji to kompaktowy samochód dostawczo-osobowy, produkowany w latach 1985-2002 jako dostawcza odmiana Renault 5. Dostępny był w wersji dwu- i trzydrzwiowej, jako furgon oraz kombivan. Do napędu posłużyły benzynowe silniki o mocy od 40 do 80 KM oraz jednostki wysokoprężne o mocy od 54 do 63 KM. Skrzynia biegów była pięciostopniowa, manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś. Od roku 2021 produkowana jest druga generacja modelu.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *