Mitsubishi Lancer EVO VI – Gendarmerie Nationale (Francja)

Mitsubishi Lancer EVO szóstej generacji to samochód sportowy produkowany w latach 1999-2001. Samochód wyposażany był w benzynowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 280 KM. Auto występowało wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na obie osie.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model prezentuje wersję z bodykitem, którą można było zobaczyć w trzeciej części filmu Luca Bessona „Taxi„. Z tego względu dołożyłem do modelu „filmowe” tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *