Ford Crown Victoria – FBI Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

FBI Police jest amerykańskim wydziałem policji, podległym pod Federalne Biuro Śledcze (FBI). Głównym jej obowiązkiem jest ochrona bezpieczeństwa obiektów FBI w całych Stanach Zjednoczonych, dodatkowo formacja pełni funkcję wspierającą dla lokalnych wydziałów policji podczas ważnych wydarzeń, takich jak inauguracje prezydenckie, Super Bowl, konferencje światowych przywódców, a także ważne konferencje partii politycznych. FBI Police zajmuje się także ochroną osobistą szefa FBI oraz Prokuratora Generalnego.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie szyb, klamek i lusterek oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *