Chevrolet Caprice IV – Maryland State Police (USA)

Chevrolet Caprice czwartej generacji to duży samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1991-1996. Do 1993 auto było produkowane z charakterystycznymi, częściowo zakrytymi tylnymi nadkolami, jednak na skutek kiepskiej sprzedaży zrezygnowano z tego pomysłu. Caprice oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz czterodrzwiowe kombi. W latach 90. ubiegłego stulecia model ten stanowił – obok Forda Crown Victoria – jednen z najpopularniejszych radiowozów amerykańskiej policji. Wersja policyjna wyposażana była w benzynowy silnik typu V8 o mocy 205 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na koła tylne.

Maryland State Police (MSP) to formacja amerykańskiej policji stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Maryland. Obecnie zatrudnia ona ok. 2200 funkcjonariuszy, pełniących służbę w 23 oddziałach na terenie stanu. MSP dysponuje także bazą powietrzną, w której stacjonuje 12 maszyn latających.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Kinsmart. Oryginalnie model był żółtą taksówką. Lista prac objęła pomalowanie szyb, atrapy chłodnicy i felg, przemalowanie nadwozia, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *