Nissan Trade – Policía Nacional (Hiszpania)

Nissan Trade to samochód osobowo-dostawczy klasy wyższej, produkowany w latach 1977-2002 (do 1987 jako Ebro F-Series). Pierwszy lifting model przeszedł wraz ze zmianą marki, kolejny w 1994. Auto oferowane było jako trzy- i czterodrzwiowy van, dwudrzwiowy pickup, czterodrzwiowy bus oraz dwu- i czterodrzwiowe podwozie do zabudowy. Do napędu posłużyły silniki wysokoprężne o mocy od 75 do 108 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Policía Nacional (obecna nazwa Cuerpo Nacional de Policía) to narodowa policja Hiszpanii. Wraz z Guardia Civil tworzy siły i środki bezpieczeństwa państwa (Fuerzas y cuerpos de seguridad del Estado). Zasadniczo formacja odpowiada na terenie całego kraju za prowadzenie dochodzeń w sprawach przestępstw i wykroczeń, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, walkę z terroryzmem oraz inne sprawy dotyczące porządku publicznego i imigracji. W niektórych jednak regionach Hiszpanii rola policji narodowej jest mniejsza, z uwagi na posiadanie przez nie własnych sił policyjnych (np. Ertzaintza w Kraju Basków , Mossos d’Esquadra w Katalonii lub Policia Foral w Nawarze). Obecnie hiszpańska policja liczy około 65000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Salvat w serii modeli „Vehículos de reparto y servicio„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *