BMW 325i – Police Fédérale (Belgia)

BMW serii 3 trzeciej generacji, oznaczone przez producenta kodem E36, to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1990-1999. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. E36 dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 102 do 321 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 143 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, belgijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *