Volkswagen Golf IV – Hrvatska policija (Chorwacja)

Volkswagen Golf czwartej generacji to popularny samochód segmentu C, produkowany w latach 1997-2006 (w Brazylii do 2010). Kombi – wersja Variant – debiutowało w 1999. W tym samym roku z taśmy zjechał dziewiętnastomilionowy egzemplarz modelu Golf. Samochód był dostępny z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 241 KM oraz silnikami diesla o mocy od 68 do 150 KM. Wersja sedan Golfa czwartej generacji dała początek modelowi Bora (w Stanach Zjednoczonych była ona sprzedawana pod nazwą Jetta).

Hrvatska policija to formacja policji cywilnej Republiki Chorwacji. Do jej zadań należą ochrona indywidualnego życia, prawa, bezpieczeństwa i integralności, ochrona mienia, zapobieganie i wykrywanie przestępstw, wykroczeń, szukanie sprawców przestępstw, wykroczeń, naruszeń oraz przekazywanie ich właściwym organom, sterowanie i zarządzanie ruchem drogowym, prowadzenie spraw cudzoziemców, kontrola i ochrona granicy państwowej i inne czynności określone przez prawo. Chorwacka policja została założona w 1990. Formacja zatrudnia obecnie ok. 26000 funkcjonariuszy. Jednostki podzielone na 20 administracyjnych dystryktów, rozróżnione na cztery kategorie, obejmują terytorium Republiki Chorwacji zgodnie z organizacją jednostek samorządu terytorialnego (powiatu lub županije). Główna siedziba chorwackiej policji mieści się w stolicy kraju – Zagrzebiu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *