Renault Sport Mégane Trophy II – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Sport Mégane Trophy drugiej generacji to sportowy samochód osobowy, zbudowany na bazie trzeciej odsłony cywilnej wersji modelu Mégane z myślą o startach w zawodach European Mégane Trophy. Samochód produkowany był w latach 2009-2017. Auto oferowane było jako trzydrzwiowy hatchback. Do napędu posłużył benzynowy, 3,5-litrowy silnik Nissan-Renault typu V6 o mocy 331 KM współpracujący z sześciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów napędzająca tylne koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *