Škoda Felicia Combi – Policie České republiky (Czechy)

Škoda Felicia to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1994-2001. Auto powstało jako następca modelu Favorit i oferowane było jako pięciodrzwiowe: hatchback, kombi i kombivan (Vanplus) oraz dwudrzwiowy pickup (Pickup/Fun). W 1998 samochód przeszedł modernizację. Felicię oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 54 do 75 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 64 KM. Następcą modelu została Škoda Fabia.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Miniatura do mojej kolekcji trafiła dzięki Piotrowi z bloga Modele Władka, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *