Saab 9-5 – Policja (Polska)

Saab 9-5 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1997-2005. Wyposażenie samochodu było dość bogate i w standardzie obejmowało m.in. ESP, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, aktywne zagłówki, automatyczną klimatyzację, autoalarm z immobiliserem, alufelgi czy fotochromatyczne lusterka wsteczne. Saab 9-5 był oferowany z jedenastoma silnikami benzynowymi (R4 i V6) o mocy od 150 do 305 KM i dwoma jednostkami diesla (120 i 176 KM).

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Podobnie jak niedawno opisywany przeze mnie, pochodzący z tej samej serii modeli Mercedes ML 320, również Saab 9-5 nigdy nie służył jako oznakowany radiowóz polskiej policji. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem zgodne z obowiązującym wzorem i numerem taktycznym radiowozu własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Podobnie jak wszystkie polskie radiowozy z tej serii, również i Saab 9-5 jest obecnie bardzo trudny do zdobycia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *