Škoda Octavia Combi – Policie České republiky (Czechy)

Škoda Octavia pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1996-2010. Pojazd był pierwszym modelem Škody zaprojektowanym w biurach konstrukcyjnych Volkswagena. Kombi zadebiutowało w 1997, a dwa lata później zyskało opcjonalny napęd na 4 koła. Octavia pierwszej generacji była niezwykle popularnym samochodem zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i firm oraz służb ratunkowych. W wielu krajach na całym świecie te samochody wykorzystywane były jako radiowozy – w polskiej policji było ich bardzo dużo, a charakterystyczne granatowe Škody na dobre zapisały się w krajobraz początku lat dwutysięcznych. Produkcję modelu zakończono w listopadzie 2010. W ciągu 14 lat wyprodukowano 1 442 126 egzemplarzy.

Policie České republiky (PČR) jest formacją policyjną powołaną do wykrywania i profilaktyki przestępstw oraz służąca ochronie bezpieczeństwa publicznego na terenie Republiki Czeskiej. PČR podlega pod czeskie MSW, a jego główna siedziba znajduje się w Pradze, w której można również zwiedzać podległe pod PČR muzeum tej formacji (Muzeum Policie ČR). Czeska policja liczy około 41000 funkcjonariuszy, z czego ok. 3,500 pracuje w policji drogowej.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *