Renault 4CV – Police de Monaco (Monako)

Renault 4CV to inspirowany Volkswagenem Beetle samochód osobowy, produkowany w latach 1947-1961. Do napędu użyto czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 0,7 l i mocy 21 KM. Moc była przenoszona na tylną oś. W samochodzie zastosowano trzybiegową, manualną skrzynię biegów. Prędkość maksymalna wynosiła 95 km/h. 4CV było pierwszym modelem w historii, który we Francji przekroczył liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy. Jego następcą zostały modele Dauphine i Renault 4.

Police de Monaco to formacja policyjna Księstwa Monako. Liczy ona obecnie 521 funkcjonariuszy. Z 521 policjantami na 35 000 osób na 1,98 km² Monako ma najliczniejszą siłę policyjną na świecie, zarówno na mieszkańca, jak i na obszar kraju. Częścią formacji jest służba ochrony Księcia Monako (licząca 116 funkcjonariuszy) oraz straż pożarna, która w Monako jest formacją uzbrojoną i oprócz typowych działań ratowniczych, prowadzi działania wspierające egzekwowanie prawa. Monakijska policja posiada również trzy łodzie patrolowe. Formacja jest członkiem INTERPOL-u.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Eligor. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *