Ford F-150 X – Polícia Militar do Estado de São Paulo (Brazylia)

Ford F-150 dziesiątej generacji to samochód z nadwoziem typu pick-up, produkowany w latach 1995-2003 (w Meksyku w latach 1996-2009). W 1996, 2004 i 2009 roku model F-150 zdobył tytuł North American Truck of the Year. Samochód dostępny był wyłącznie z silnikami benzynowymi, o mocy od 217 do 380 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd tylny lub na wszystkie koła.

Polícia Militar do Estado de São Paulo (PMESP) to formacja żandarmerii wojskowej i de facto policji cywilnej działająca na terenie stanu São Paulo w Brazylii. Z liczebnością około 100000 funkcjonariuszy jest największą formacją policyjną w Brazylii i trzecią co do wielkości w Ameryce Łacińskiej. Formacja posiada własny departament straży pożarnej, oddział lotniczy i wodny. Na stanie PMESP jest blisko 17000 radiowozów różnych marek. Formacja jest bardzo często krytykowana za swoje nadużycia oraz brutalność (funkcjonariusze PMESP zabili dziewięć razy więcej osób, niż policja w całych Stanach Zjednoczonych) oraz korupcję.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi oraz tylną klapę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *