Volkswagen Transporter T5 – Police Fédérale (Belgia)

Volkswagen Transporter piątej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 2003-2015. W 2004 samochód zdobył tytuł Van of the Year. W 2009 auto przeszło znaczny facelifting. Transporter piątej generacji dostępny był z manualną, automatyczną i półautomatyczną skrzynią biegów, w wielu różnych wersjach nadwoziowych. Silniki benzynowe zastosowane w T5 miały moc od 115 do 235 KM, a jednostki diesla od 84 do 180 KM. Napęd mógł być przenoszony na przednią bądź obie osie.

Police Fédérale (hol. Federale Politie) to krajowa służba policyjna Królestwa Belgii. Formacja ta liczy około 12300 funkcjonariuszy pracujących w kilku departamentach, takich jak policja drogowa, kryminalna czy ochrony kolei. Police Fédérale dysponuje także jednostką lotniczą, grupą psów policyjnych oraz specjalną grupą operacyjną. Formacja jest członkiem Europolu i INTERPOL-u.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Minichamps. Nie posiada on otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 1008 sztuk. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, belgijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *