Mercedes-Benz A-Klasse (W168) – Bundespolizei (Austria)

Mercedes-Benz klasy A pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W168, to samochód osobowy segmentu aut miejskich produkowany w latach 1997-2005. Samochód na początku produkcji zyskał złą sławę przez przewrócenie się na „teście łosia” wykonanym przez szwedzkich dziennikarzy, jego produkcja została nawet chwilowo przerwana, ale po poprawieniu konstrukcji i dołożeniu do wyposażenia auta układu ESP samochód wrócił do salonów. A-klasa pierwszej generacji była dostępna z silnikami benzynowymi o mocy od 82 do 140 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 60 do 95 KM.

Bundespolizei jest federalną formacją policyjną, odpowiedzialną za przestrzeganie prawa oraz ochronę bezpieczeństwa publicznego na terenie Austrii. Liczy ona około 25000 funkcjonariuszy, którzy noszą granatowe mundury. Radiowozy Bundespolizei obecnie są malowane w schemat srebrno-granatowo-czerwony – stare, biało-czerwone malowanie jest wycofywane i aktualnie już rzadko spotykane. Bundespolizei jest formacją dobrze wyposażoną, posiadającą na stanie helikoptery, pojazdy opancerzone, wiele rodzajów samochodów osobowych, łodzie oraz motocykle. Austriacka policja używa również najnowocześniejszej broni palnej.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane przednie drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, austriackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *