Peugeot 404 – British South Africa Police (Zimbabwe)

Peugeot 404 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1960 – 1988. Samochód dostępny był w różnych wersjach nadwoziowych – sedan, kombi, pickup, kabriolet oraz coupe. Auto oferowane było z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 oraz z jednostką diesla o pojemności 1,9 litra. Skrzynia biegów była manualna, bądź – opcjonalnie – automatyczna. Napęd przenoszony był na tylną oś. We Francji produkcję 404 zakończono w roku 1975, ale ze względu na jego popularność w krajach rozwijających się, był on produkowany za granicą na francuskiej licencji aż do roku 1988.

British South Africa Police (BSAP) była formacją policyjną w Rodezji (obecnie Zimbabwe). Pod koniec istnienia liczyła około 46000 funkcjonariuszy. W 1980 roku, po uzyskaniu niepodległości przez Zimbabwe, została rozwiązana i zastąpiona przez Policję Republiki Zimbabwe (Zimbabwe Republic Police).

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 46. Model został wydany jako „Brytyjska policja RPA” – jest to jednak błąd wynikający z tłumaczenia z angielskiego „South Africa”. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *