Chevrolet Opala – Polícia Rodoviária Federal (Brazylia)

Chevrolet Opala to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany w latach 1968-1992. Konstrukcyjnie model wywodził się z Opla Rekorda, ale zastosowano w nim amerykańskie silniki. Opala ze względu na swoją bezawaryjność, szybko stała się samochodem bardzo popularnym i lubianym – wykorzystywała ją policja, taksówkarze oraz użytkownicy prywatni. Silniki w tym samochodzie miały od 85 do 205 KM, skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na oś tylną. Następcą Opali został Chevrolet Omega.

Polícia Rodoviária Federal (PRF) to brazylijska, federalna formacja policji drogowej. W kompetencjach PRF leży m.in. dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego, ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń drogowych, sprawowanie nadzoru nad transportami specjalnymi czy eskorta oficjeli podczas podróży. PRF współpracuje ponadto z innymi służbami w zakresie wykrywania i profilaktyki przestępstw innych niż drogowe oraz w zakresie ratownictwa drogowego.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 7 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *