Volskwagen Transporter T4 – Helsingin kaupungin pelastuslaitos (Finlandia)

Volkswagen Transporter czwartej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1990-2003.  Auto w historii zarówno Volkswagena, jak i modelu Transporter było bardzo ważnym momentem. Zrezygnowano w nim z umieszczonego z tyłu silnika oraz tylnego napędu na rzecz silnika umieszczonego z przodu oraz przedniego napędu. W Polsce „teczwórki” kojarzą się najczęściej z radiowozami policji oraz pojazdami roboczymi, ale były także sprzedawane jako wersje osobowe – Caravelle oraz bogatsza Multivan. Pojazd oprócz Europy trafiał również na rynki Ameryki Północnej, gdzie sprzedawany był pod nazwą Eurovan, występował również na tamtych rynkach w wersji kempingowej pod nazwami Rialta, Vista oraz Sunstar. Transporter T4 zasilany był benzynowymi silnikami o mocy od 67 do 205 KM oraz jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 60 do 151 KM.

Helsingin kaupungin pelastuslaitos (Wydział Ratunkowy miasta Helsinek) to miejska agencja ratownicza działająca w Helsinkach – stolicy Finlandii. Helsingin kaupungin pelastuslaitos zarządza miejską strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym, posiada 9 stacji ratownictwa na terenie miasta oraz trzy stacje morskie. Agencja zarządza ponadto szkołą ratownictwa Helsinki Rescue School, absolwentom której zapewnia pracę w swoich strukturach.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane fińskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *