Nissan Patrol – Guarda Nacional Republicana (Portugalia)

Nissan Patrol trzeciej generacji, oznaczonej przez producenta symbolem 160, to samochód terenowy produkowany w latach 1980-1989. W 1983 samochód przeszedł facelifting, w którym otrzymał charakterystyczne, prostokątne przednie reflektory. Auto oferowane było z trzema silnikami benzynowymi oraz trzema jednostkami diesla. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylne bądź wszystkie koła.

Guarda Nacional Republicana (GNR) jest formacją portugalskiej żandarmerii wojskowej. Pełni ona funkcje patrolowe (głównie w mniejszych miastach kraju), prewencyjne, policji drogowej, kontroli celnej czy ochrony wybrzeża. Ponadto GNR uczestniczy w rozmaitych akcjach poszukiwawczych i ratunkowych. Formacja liczy obecnie około 27000 żołnierzy, a jej główna siedziba znajduje się w stolicy Portugalii – Lizbonie.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 54. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, portugalskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *