Mercedes-Benz Vito II – Gendarmerie Nationale (Francja)

Mercedes-Benz Vito drugiej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W639, to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2003-2014. Osobowa wersja tego modelu nosiła nazwę Viano. Samochód był dostępny jako cztero- bądź pięciodrzwiowy van bądź trzy- lub czterodrzwiowy samochód dostawczy. Skrzynia biegów była manualna bądź automatyczna, a napęd mógł być przenoszony na tylną bądź obie osie. Vito drugiej generacji dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 190 do 258 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 88 do 224 KM. W 2010 samochód przeszedł facelifting obejmujący m.in. zmianę pasa przedniego z reflektorami, zmianę tylnych świateł czy przemodelowanie błotników. Od lipca 2014 produkowana jest trzecia generacja Vito, oznaczona przez producenta kodem W447.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *