Renault Master II – Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines (Francja)

Renault Master drugiej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1998-2010. Samochód był bliźniaczym modelem Opla Movano A. W 2003 przeprowadzono facelifting modelu. Auto oferowane było z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 80 do 145 KM, z pięcio- lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów. W gamie modelowej Master drugiej generacji w 2010 został zastąpiony trzecią generacją modelu.

Service Départemental d’Incendie et de Secours des Yvelines to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Yvelines. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 78.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *