Renault Mégane III – Police Nationale (Francja)

Renault Mégane trzeciej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2008-2015. W 2012 i 2013 samochód przeszedł faceliftingi. Auto oferowane było jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi, dwudrzwiowy kabriolet oraz czterodrzwiowy sedan (sprzedawany jako Renault Fluence). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 100 do 265 KM oraz silnikami diesla o mocy od 85 do 160 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Mondo Motors. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *