Audi A6 Avant – Polizia di Stato (Włochy)

Audi A6 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy wyższej produkowany w latach 1994-2003. Auto było następcą modelu 100 i de facto zmodernizowaną wersją jego ostatniej generacji. A6 dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 101 do 193 KM oraz jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 90 do 140 KM. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi (Avant), z napędem przednim lub na wszystkie koła oraz z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *