Renault Laguna I Grandtour – Police Nationale (Francja)

Renault Laguna pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1993-2001. W 1998 model przeszedł niewielki facelifting. Samochód oferowany był jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi (Grandtour). Auto dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 90 do 190 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 83 do 113 KM. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Universal Hobbies. Dołożyłem do niego własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *