GAZ M-21 „Wołga” – Militsiya (ZSRR)

GAZ M-21 „Wołga” (ГАЗ-M21 „Волга”) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1956-1970. Samochód stanowił następcę modelu M-20 Pobieda. W 1962 pojawiła się wersja kombi – Wołga M-22. Oprócz niej produkowano także specjalną, wzmocnioną wersję nazwaną M-23. GAZ M-21 „Wołga” był samochodem szeroko eksportowanym, w tym także do krajów zachodnich. Łącznie, razem z wersją kombi, wyprodukowano 639 478 Wołg pierwszej generacji.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Autotime Collection. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *