Fiat Marea Weekend – Corpo di polizia civile della Repubblica di San Marino (San Marino)

Fiat Marea to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 1996-2007. Konstrukcyjnie wywodzi się on z gamy Bravo/Brava, jednak oferowany był z innymi nadwoziami – jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi (Weekend). W 2002 samochód przeszedł facelifting. Model oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 80 do 154 KM oraz z jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 136 KM. Skrzynia biegów była manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na koła przednie.

Corpo di polizia civile della Repubblica di San Marino (Korpus Policji Cywilnej Republiki San Marino) to sanmaryńska formacja, pełniąca wraz z Corpo della Gendarmeria della Repubblica di San Marino funkcje policyjne na terenie kraju. Ze względu na powierzchnię kraju, jest to bardzo mała formacja – zatrudnia obecnie około 90 pracowników i dysponuje około 40 pojazdami.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, sanmaryńskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *