Willys Station Wagon – Militärpolizei (Szwajcaria)

Willys Station Wagon to samochód osobowy typu SUV klasy średniej, produkowany w latach 1946-1964 w USA oraz 1950-1977 w Brazylii. Auto oferowane było jako dwu- i pięciodrzwiowy SUV oraz dwu- i czterodrzwiowy van. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na obie osie. Następcą modelu został Jeep Wagoneer.

Militärpolizei to szwajcarska formacja żandarmerii wojskowej. Zajmuje się typowymi dla tej służby zadaniami, takimi jak ochrona obiektów wojskowych oraz wsparcie policji cywilnych w zadaniach, które wymagają zwiększonych zasobów ludzkich. Stanowi także część kontyngentów wojskowych w misjach zagranicznych, w których armia szwajcarska bierze udział.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Police Cars. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *