Saab 900 – Gemeentepolitie Culemborg (Holandia)

Saab 900 pierwszej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej, produkowanym w latach 1978-1993. Samochód powstał jako następca modelu 99. Do samochodu przylgnęło powiedzenie „Saab 900: Trwały jak Mercedes, bezpieczny jak Volvo i dużo fajniejszy niż BMW„. Auto powstawało w trzech wersjach nadwoziowych – jako hatchback, sedan i kabriolet. Zbudowano łącznie 908 817 aut, w tym 48 888 egzemplarzy wersji cabrio. Saab 900 pierwszej generacji nigdy nie był oficjalnie oferowany w Polsce.

Gemeentepolitie Culemborg to dawna formacja holenderskiej straży (policji) miejskiej, działająca na terenie miasta Culemborg w prowincji Geldria. W 1993 jej obowiązki przejęła Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Triple 9. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja jest limitowana do 504 sztuk. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *