Mercedes-Benz T1 – Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcaria)

Mercedes-Benz T1 to seria dużych samochodów dostawczych i lekkich ciężarowych, produkowana w latach 1977-1995. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy van oraz dwudrzwiowe podwozie do zabudowy. Samochód dostępny był z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 65 do 95 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na koła tylne. Następcą serii T1 w gamie Mercedesa został model Sprinter.

Schweizerisches Rotes Kreuz (Szwajcarski Czerwony Krzyż) to narodowe, szwajcarskie stowarzyszenie Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca z siedzibą w Bernie. Jest to obecnie największa szwajcarska organizacja pomocowa. SRK składa się z 24 stowarzyszeń kantonalnych, czterech organizacji ratowniczych i dwóch fundacji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi tylne i boczne. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *