Peugeot 403 – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 403 to samochód osobowy klasy średniej produkowany w latach 1955 – 1966. Samochód dostępny był w różnych wersjach nadwoziowych – sedan, kombi, pickup oraz kabriolet. Auto oferowane było z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra. Skrzynia biegów była manualna. Napęd przenoszony był na tylną oś.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *