Renault JP13/Camiva – Centre De Secours à Valognes (Francja)

Renault serii J to rodzina samochodów ciężarowych średniej wielkości, produkowanych w latach 1975-1980. Do 1979 samochody dostępne były pod marką Saviem. W gamie modelowej, oprócz modelu JP13 (o różnych rozstawach osi i DMC) oferowano także model JP11 (11 t DMC, rozstaw osi 2,85-5,2 m) i JN90 (9 t DMC, rozstaw osi 2,7 do 5,05 m). Następnie do sprzedaży wprowadzono także lżejsze modele JK60, JK65 i JK75 – odpowiednio 6, 6,5 i 7,5 t DMC. Pojazdy dostępne były z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 90 do 170 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa. Następcą serii J w gamie Renault został model Midliner.

Camiva (Constructeurs Associés de Matériels d’Incendie, Voirie et Aviation) to francuska spółka założona w 1970, specjalizująca się w zabudowach pojazdów przeznaczonych głównie dla straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Od 1997 spółka należy do firmy Magirus.

Centre De Secours à Valognes to francuskie centrum ratownicze w miejscowości i gminie Valognes położonej w Normandii. Podlega ono pod SDIS Manche.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 43. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *