Volvo V70 – Policja (Polska)

Volvo V70 drugiej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 2000-2007. Samochód został zbudowany na płycie podłogowej, która posłużyła także do stworzenia wersji sedan – modelu S80, będącego następcą modelu S70. Samochód dostępny był z jedenastoma silnikami benzynowymi (o mocy od 140 do 300 KM), sześcioma jednostkami diesla (o mocy od 126 do 185 KM) oraz dwoma jednostkami zasilanymi gazami CNG i LPG (obie 140-konne).

Prezentowany model pochodzi z wydanej przez firmę Hongwell na początku XXI w. serii modeli w malowaniu polskiej policji, w której znalazły się też takie modele, jak Mercedes-Benz ML 320 czy SAAB 9-5. Modele samochodów, które ukazały się w tej serii nigdy – poza Volkswagenem Transporterem T4 – nie służyły w polskiej policji, nie mniej jednak z uwagi na rzadkość ich występowania i co za tym idzie bardzo dużą trudność w zakupie, warto posiadać je w policyjnej kolekcji.
Podobnie jak model SAABa i Mercedesa, również V70 posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem także własnoręcznie wykonane, polskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *