Saab 9-5 Wagon – Policja (Polska)

Saab 9-5 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1997-2005. Wyposażenie samochodu było dość bogate i w standardzie obejmowało m.in. ESP, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, aktywne zagłówki, automatyczną klimatyzację, autoalarm z immobiliserem, alufelgi czy fotochromatyczne lusterka wsteczne. Saab 9-5 był oferowany z jedenastoma silnikami benzynowymi (R4 i V6) o mocy od 150 do 305 KM i dwoma jednostkami diesla (120 i 176 KM).

Prezentowany model pochodzi z wydanej przez firmę Hongwell na początku XXI w. serii modeli w malowaniu polskiej policji, w której znalazły się też takie modele, jak Mercedes-Benz ML 320 czy Volvo V70. Jeśli chodzi o Saaba 9-5, to w tej serii pojawiła się także wersja sedan.Modele samochodów, które ukazały się w tej serii nigdy – poza Volkswagenem Transporterem T4 – nie służyły w polskiej policji, nie mniej jednak z uwagi na rzadkość ich występowania i co za tym idzie bardzo dużą trudność w zakupie, warto posiadać je w policyjnej kolekcji.
Miniatura posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem także własnoręcznie wykonane, polskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *